ESERE SAYGILI KORSANA KARŞIYIZ 6.ULUSAL SLOGAN LOGO VE AFİŞ YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI (7 Haziran 2022)

ESERE SAYGILI KORSANA KARŞIYIZ 

6.ULUSAL SLOGAN LOGO VE AFİŞ YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI  

(7 Haziran 2022)

 


ESERE SAYGILI KORSANA KARŞIYIZ 6.ULUSAL SLOGAN LOGO

VE AFİŞ YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI  

(7 Haziran 2022)

Esere Saygılı Korsana Karşıyız 6. Ulusal Slogan Logo ve Afiş Yarışması Ödül Töreni Ankara/Milli Kütüphane Konferans Salonu'nda başarılı bir şekilde yapıldı, Ödül töreni öncesi saat 10.30'da yarışmada dereceye giren öğrenciler, velileri ve öğretmenleri T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü'nü ziyaret etti. Telif Hakları Genel Müdürü Dr. Ziya Taşkent öğrencilerle sohbet etti, telif hakları ve korsan ile ilgili bilgiler verdi.

Bir 14 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir

Sunuculuğunu Volkan Yeşilay'ın yaptığı törende açılış konuşmasını İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız yaptı.

Bir 1 kişi ve şunu diyen bir yazı 'Tises TÜRKİYE İLİM EDEBİYAT ESERİ SAHİPLERİ MESLEK BİRLİĞİ 1986 "ESERE SAYGILI, KORSANA KARŞIYIZ" 6.ULUSAL SLOGANLOGO LOGO veAFİŞ YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ' görseli olabilir 

Genel Başkanımız Mehmet Nuri Parmaksız açılış konuşmasında  "Meslek Birliğimiz, eser kavramını öğrencilere öğretmek ve halkı, özellikle Ortaokul ve Lise öğrencileriyle beraber Eğitim-Öğretim çalışanlarını 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri kanuna göre her türlü korsana karşı bilinçlendirmeyi amaçlayan birinci boyutu bilgilendirme seminerleri; ikinci boyutu korsanla ilgili slogan logo ve Afiş yarışması olan T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’nın katkılarıyla gerçekleşen bu sosyal sorumluluk projesinin 6. Ulusal Slogan Logo ve Afiş yarışmasının “Esere Saygılı Korsana Karşıyız” temasını Türkiye’nin dört bir yanına duyurmaktan mutluluk duymaktadır. Çocukların, telif haklarının önemini kavrayarak korsanla mücadelenin gerekliliğini belki de büyüklerinden çok idrak ettikleri ve bakış açılarını ortaya koymalarını sağlayan bu yarışma ortaya birbirinden güzel, çok yönlü, anlamlı ve renkli çalışmalar çıkmasını sağladığı gibi onların bu konudaki duyarlılığını da gözler önüne sermektedir ki onların zihinlerine telif haklarının neden önemli olduğunun yerleşmesi ve bunun yanı sıra korsanla mücadelenin gerekliliği fikrini benimsemelerini sağlamak amacıyla yola çıkan İLESAM’ın hedefine hızla ulaştığı görülmektedir. 

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’nın  destekleriyle düzenlenen Esere Saygılı, Korsana Karşıyız 6.Ulusal Slogan Logo ve Afiş Yarışmasına gösterilen ilgi ve katılım, tasarının ne kadar önemli bir sosyal sorumluluk projesi olduğunun göstergesidir. 

Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği sanatsal, kültürel ve edebi faaliyetlerinin yanı sıra asli kuruluş amacı olan telif hakkı ve korsanla mücadelesine devam etmektedir. Proje kapsamında yedi coğrafi bölgede bir il seçerek telif hakkı ve korsan yayınla ilgili seminerler verilmiş, telif hakları bilincinin nesillere doğru ve anlaşılabilir bir şekilde ulaşmasını sağlamaya çalışmıştır.

 “Esere Saygılı, Korsana Karşıyız” 6.Ulusal Slogan Logo ve Afiş yarışması ile Türkiye’deki tüm ortaokul ve liselerdeki gençlerin telif hakkı ve neden korsan yayın alınmaması gerektiği konusunda bilinçleneceğini, böylelikle devletimizin vergi kaybının önlenebileceğini, sanat ve sanatçıların telif haklarına kavuşacaklarını ve daha güzel eserlere imza atacaklarını söyleyerek bu projelerini destekleyen T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na,  T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na ve emeği geçen herkese teşekkür etti. 

Telif Hakları Genel Müdürlüğünden Telif Hakları Genel Müdürümüz Sayın Dr. Ziya Taşkent adına Mevzuat ve Meslek Birlikleri Daire Başkanı Sayın Şükriye Şirin  projeyi hayata geçiren İLESAM’ı ve yarışmada derece alan öğrencileri kutladı. 

Bir 2 kişi, ayakta duran insanlar ve şunu diyen bir yazı 'KOLTVAAY daa AVAZ KORSANA veAfiş Yarışması KARŞIYIZ" ogo URİZM BAKANLIĞI M BAKANLIĞI' KLERDEN DOLA R EDERİZ. DEKME Micer TÜRKİYE İLİM VE EDEBİYAT ESERİ SAHİPLE MESLEK BİR 1986 "ESERE SAYGILI, KORSANA KARŞIYI SLOGANLO 6.ULUSAL' görseli olabilir

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Sayın Seyit Ahmet Aslan yarışmada derece alan öğrencileri kutladı. 

Bir 2 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Esere Saygılı, Korsana Karşıyız 6. Ulusal Slogan Logo ve Afiş Yarışması , katılım belgeleri, diz üstü bilgisayarları, tablet bilgisayarları, dijital fotoğraf makineleri, kitap setleri İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, Mevzuat ve Meslek Birlikleri Daire Başkanı Şükriye Şirin, DEKMEB Başkanı  Mustafa Altundal, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Sayın Seyit Ahmet Aslan, TÜRKSOY Genel Sekreter Yardımcısı Doç. Dr. Bilal Çakıcı, İLESAM Yönetim Kurulu Üyesi İlter Yeşilay, İLESAM Yönetim Kurulu Üyesi Durak Turan Düz, İLESAM Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Emekli Vali Ayhan Nasuhbeyoğlu tarafından öğrencilere takdim edildi. 

Bir 4 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir 

Bir 5 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir

 

Bir 8 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir 

Bir 9 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir

 

Bir 6 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir 

Bir 7 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir


Okullara teşekkür belgeleri İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız ve Kütüphaneler Yayımlar Genel Müdürü Ali Odabaş tarafından verildi. 

Bir 10 kişi, ayakta duran insanlar, iç mekan ve şunu diyen bir yazı 'Ulusal Slogan Logo ve Afiş Yarışması KÜLTÜR VE TURİZM ile c. MİLLİ EĞİTİM B ANLIĞI DİKI I'na STEK Atmark' görseli olabilir 

Bir 6 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Programa katılan her öğrenciye proje çantası içinde “Esere Saygılı, Korsana Karşıyız” 6.Ulusal Slogan Logo ve Afiş Yarışması- 2022  adını taşıyan bir kitap, Proje dosyası ve kalem, sticker ve rozet dağıtıldı. 

Bir 6 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir


Fotoğraf açıklaması yok.

TÜRKİYE İLİM ve EDEBİYAT ESERİ SAHİPLERİ MESLEK BİRLİĞİ
İLESAM GENEL MERKEZİ

Adres: İzmir 1. Cadde No: 33/16 Aydın Apartmanı, Kat:4 Kızılay / ANKARA 

Tel: 0312 419 49 38  / Fax: 0312 419 49 39

Web:  www.ilesam.org.tr

E- Posta : ilesam@ilesam.org.tr


902   09 Haziran 2022